Hraj si s barvami! Perkálové povlečení z kolekce JOY od Stella Ateliers

Perkálové povlečení je na trzích východní Evropy relativní novinkou, která u nás pomalu a jistě získává na popularitě. Povlečení z perkálu má ale ve Francii, Itálii nebo Portugalsku již spoustu nadšených stoupenců. Důvodem jsou jeho mnohé přednosti. Mezi ty se řadí obdivuhodná životnost, nenáročná údržba a snadné žehlení. Ložní prádlo z perkálu bez obtíží snáší mnohonásobné praní, je hygienické, skvěle saje vlhkost a nabízí vynikající termoregulační vlastnosti. V parném létě vás příjemně zchladí, v zimě vás sympaticky zahřeje.

Co je perkál?

Pokud nemáte s perkálem zkušenosti, nebo o něm dokonce čtete poprvé, jistě uvítáte bližší informace o tom, co se pod tímto zajímavým termínem ukrývá. Perkál je jemná a hustá bavlněná tkanina, která je utkána v plátnové vazbě. Na omak je povlečení z perkálu měkké, lehké a příjemné. Vyrábí se jednobarevné nebo s potiskem. Ti, kteří si perkál oblíbili, jako jeho velkou výhodu hodnotí skvělou přizpůsobivost teplotě lidského těla. Tento jemný materiál skvěle saje, čímž napomáhá příjemnému odpočinku.

Perkál je oblíbenou tkaninou pro výrobu ložního prádla, ale také některých druhů oblečení nebo kapesníků. Díky své nebývalé hustotě je ideální pro povlékání peřím plněných polštářů a přikrývek. Skrz tkaninu totiž nepronikne ani to nejtenčí pírko.

Perkál pochází původně z Indie. Někdy se s ním můžeme setkat i pod názvem mušelín. Látka pro naše povlečení z kolekce JOY je vyráběna v Itálii. Perkálové povlečení je poté šito v naší společnosti. Základním materiálem je 100% bavlna s počtem vláken 195 TC. Gramáž je 120 g/m2.

Hrajte si s JOY!

Představujeme vám novou kolekci povlečení z perkálu JOY! Český výrobce ložního prádla Stella Ateliers přináší jedinečnou možnost vlastních kombinací. Vybírat si můžete až z 20 rozmanitých barev! Pomocí jednoduché aplikace si zkombinujete své oblíbené barvy a vytvoříte si povlečení přesně dle vašich představ a přání. Bližší informace najdete v naší nabídce perkálového povlečení –  kolekce JOY.

Perkálové povlečení z kolekce JOY

Vyzkoušejte naši speciální nabídku perkálového povlečení. Pro všechny, kdo si chtějí doladit svou ložnici přesně dle vlastního přání, jsme připravili jedinečnou možnost vlastní tvorby zcela individuální kombinace povlečení z perkálu.

Perkál je hustě tkaný materiál s obdivuhodně vysokou pevností. Je vyroben ze 100% bavlny, počet vláken je 195 TC, gramáž je 120 g/m2. Díky své dlouhodobé trvanlivosti zvládne i mnohonásobně opakované praní. Potěší vás svou ideální schopností sát vlhkost. V zimě se nebude budit chladem, v létě vás nebude ve spánku rušit horko. Perkálové povlečení se rychle přizpůsobuje teplotě těla.

Perkálové povlečení Stella Ateliers vyrábíme z látky, která pochází z Itálie. Sami si můžete zvolit mezi 20 rozmanitými barvami. Povlečení pro vás připravíme přesně dle vašeho přání. Pomocí jednoduché aplikace si zkombinujete své oblíbené barvy. Oblečte si svou ložnici tak, jako nikdo jiný!

Každý kus a rozměr povlečení je samostatně zabalený v originálním balení. Dostanete je v textilních sáčcích s vyšitým logem Stella. Ložní prádlo z perkálu máme zpravidla skladem, proto vás můžeme potěšit krátkou dodací lhůtou, která by neměla překročit 3 pracovní dny.  

Naše perkálové povlečení je k dispozici se zapínáním v podobě tzv. hotelové kapsy – konkrétně cícha 35 cm, polštář 25 cm a polštářek 40 × 40 cm /15 cm. Rozměry jsou klasické: velký polštář 70 × 90 cm, střední polštář 50 × 70 cm, malý polštář 40 × 40 cm, cícha 140 × 200 cm. V případě potřeby jsme ale schopni zajistit rozměry na míru.

Kompletní sada perkálového povlečení obsahuje dva povlaky na velké polštáře, dva na střední a dva na malé polštáře a dále dvě cíchy. Nemusíte se ale omezit na naše doporučení. Sadu si můžete zkombinovat dle libosti, finální složení soupravy je jen na vás!

Perkálové povlečení pro vás vytváří ryze český výrobce Stella Ateliers.

Jak o perkálové povlečení pečovat?

Péče o perkálové povlečení není náročná. Můžete jej klasicky vyprat v automatické pračce. Maximální teplota pro praní je 40 °C. Použijte běžné mechanické působení, normální máchání i odstřeďování. Žehlení by mělo být při maximální teplotě žehlicí plochy 150 °C. Dodržujte prosím zákaz chemického čištění. Povlečení z perkálu se nesmí bělit prostředky, které uvolňují chlór.

Praní na 40 Nebělit Nečistit chemickyStřední teplota žehlení (do 150°C)

Perkálové povlečení - kolekce JOY od Stella Ateliers Perkálové povlečení - kolekce JOY Perkálové povlečení - kolekce JOY Perkálové povlečení - kolekce JOY Perkálové povlečení - kolekce JOY od Stella Ateliers Perkálové povlečení - kolekce JOY od Stella Ateliers

Další články: