Druhy saténového povlečení

Když se řekne slovo satén, mnoho lidí si představí obyčejný levný materiál, z něhož se vyrábí např. spodní prádlo nebo levné, kluzké a chladné povlečení z tržnice. Takovýto satén je ale vyrobený z polyesteru a nemá ani zdaleka takové vlastnosti jako pravý satén z bavlny. Satén je hustá bavlnářská tkanina, tkaná v atlasové vazbě, s hladkým lesklým povrchem. Oproti běžnému saténu z polyesteru bavlněný satén nestudí a neklouže. 

Mako-satén

I přes svoji jemnost je Mako-satén velmi pevný materiál, který svoji odolnost získává procesem mercerování. Tato procedura navíc zafixuje barvu v látce a povlečení si tak zachovává svůj původní vzhled po velmi dlouhou dobu. Pro materiál Mako-satén je specifický nezaměnitelný lesk, hebkost a dlouhá životnost.

Bavlněný satén

Pociťte luxus na vlastní kůži, díky povlečení z bavlněného saténu se budete probouzet jako na královském loži. Špičkovou kvalitu a především jemnost můžete otestovat na jakémkoli povlečení z naší nabídky. Vše je vyráběno ze 100% česané egyptské bavlny, která je tkaná v atlasové vazbě. O vysoké kvalitě svědčí také gramáž 120g/m².

Jednobarevný mako satén UNI

Ta pravá elegance do vaší ložnice. Díky jednobarevnému vzoru toto povlečení nikterak nenarušuje celkový styl interiéru, takže stačí jen vybrat požadovanou barvu nebo jejich kombinace. Z hlediska dekorativní a estetické funkce je možné toto saténové povlečení rovněž kombinovat s dalším textilem, jako jsou například závěsy. Jednobarevné satén UNI prochází procesem mercerování, a tak je zajištěna jeho vysoká odolnost a pevná fixace barev. Užijte si prvotřídní jemnost každý den.

Švýcarský Premium satén

Exkluzivní luxus jen pro vaše pohodlí. Pro výrobu švýcarského saténu prémiové kvality se využívá pouze ta nejjemnější příze, která pochází ze 100% česané egyptské Mako bavlny. Speciálně řezaná dlouhá vlákna jsou vysoce jemná, hebká, ale přesto pevná. Ložní povlečení, ve kterém je radost se probouzet.

Další články: